Pałace i dworki

Pałac w Wilanowie – Warszawski Wersal

Pałac w Wilanowie, nazywany często "Warszawskim Wersalem", jest barokowym arcydziełem i byłą rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Ten okazały pałac, otoczony pięknymi ogrodami w stylu francuskim i angielskim, stanowi ważne dziedzictwo kulturowe, oferując bogate wnętrza i interesujące kolekcje sztuki.

Pałac w Kozłówce – Perła Lubelszczyzny

Pałac w Kozłówce, położony niedaleko Lublina, jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce. W stylu neobarokowym, z zachowanym oryginalnym wyposażeniem, prezentuje życie polskiej arystokracji. Otaczający pałac park krajobrazowy stanowi doskonałe tło dla tej majestatycznej rezydencji.

Dworek Chopina w Żelazowej Woli

Dworek w Żelazowej Woli, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, jest położony w malowniczym parku i stanowi ważne miejsce dla miłośników muzyki i historii. Ten zabytkowy dworek, obecnie muzeum poświęcone życiu i twórczości kompozytora, oferuje unikalne wglądy w początki życia Chopina.

Pałac w Rogalinie – Siedziba Rodu Raczyńskich

Pałac w Rogalinie, położony nad Wartą, jest jedną z największych rezydencji w Polsce i był domem dla rodziny Raczyńskich. Znany ze swojej imponującej kolekcji malarstwa, w tym dzieł Jana Matejki, oraz zabytkowych wnętrz, pałac otoczony jest przez jeden z najstarszych dębowych parków w Europie.

Dworek Jana Matejki w Krzesławicach

Dworek w Krzesławicach, niegdyś rezydencja słynnego malarza Jana Matejki, obecnie służy jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Ten urokliwy dworek, otoczony ogrodem, prezentuje pamiątki związane z życiem i twórczością Matejki, oferując wgląd w epokę romantyzmu w Polsce.